Хотите узнать цену Вашей мебели ?

УЗНАТЬ ЦЕНУ

БУДЬ В КУРСЕ! Подпишись на рассылку и узнавай первым о всех Акциях, Новостях и Розыграшах подарков!

ДСП в виробництві меблів

    Вперше матеріал ДСП використовували в Америці в середині двадцятого століття. Його призначенням було – стати матеріалом для тимчасових меблів переселенців. Але, він пройшов свою еволюцію і тепер є найпоширенішим матеріалом у виробництві меблів на роки. Вироби з ДСП прослужать вам в середньому близько 10 років. Це непоганий термін для досить низькій вартості.
    ДСП – це матеріал, складовими якого є деревна стружка і тирса. В якості сполучного компонента використовують смолу або клей. Чим щільніше плита, тим більша кількість клейких матеріалів було використано. Тому краще віддати перевагу щільності, яка відповідає стандартам – 650 – 700 кг/куб. метр.


    ДСП ділять на перший сорт, другий і несортні плити, які використовуються в основному тільки в будівельних цілях. До 1-го належать ідеальні плити без будь - яких сколів, подряпин, виступів або вм'ятин, плям і та ін. В ДСП 2-го сорту можна спостерігати деякі відколи крайок по довжині і ширині, невеликі дефекти.


    Також важливим фактором у меблів з цього матеріалу є наявність формальдегідів (шкідливі речовини, що знаходяться в клейкій масі). Виходячи з цього, відбувається поділ на ДСП Е1 (є найбезпечнішим), Е2 і Е3 (найшкідливіший). Але зараз ДСП став значно безпечніше, ніж був раніше, за рахунок розпилювання залишків дерев на стружку відповідного розміру, яку легше склеїти, використовуючи меншу кількість сполучної речовини. Також при використанні технології обклеювання плит можна отримати ламінований ДСП, який прослужить вам набагато довше, так як більш стійкий до зовнішніх чинників, таких як спалах, вологість або висока температура. Верхня плівка захистить вас від виділення шкідливих речовин, що знаходяться в клейкій масі матеріалу.


Для меблів, яка буде перебувати у ванній кімнаті або на кухні є особливі вимоги до вологостійкості. Для її підвищення при виготовленні плит в стружкову масу додається парафінова емульсія або розплавлений парафін.
    ДСП має деякі переваги – це:
- вологостійкість;
- міцність;
- відсутність схильності до розшарування або розсихання;
- невисока ціна;
- кліматична стійкість.
    Також в цьому матеріалі є й недоліки:
- наявність формальдегіду в сполучній речовині, що може завдати шкоди організму людини;
- місця кріплення з часом можуть деформуватися, особливо, якщо меблі розбиралася і збиралася не один раз;
- вибір дизайну та кольору таких меблів невеликий.
    Меблі з ДСП ідеально підійдуть для бажаючих заощадити свій бюджет або для тих, хто часто змінює інтер'єр у своєму будинку, коли немає сенсу витрачатися на добротні меблі «на століття».

  

Яндекс.Метрика